Frequently Asked Questions

Notebooklarda genel problemi ısıya bağlı problemlerden oluşur.özellikle kullandığınız bilgisayarınızın hari olarak bir grafik belleği var ise yoğun grafik kullanımı ve tozlanmadan dolayı grafik chip inizin bozulmuş olabileceğini gösteriyor.

Notebooğunuzdaki probleminiz,tecrübelerimize dayanarak anakart üzerindeki vga chip seti ile ilgili olabiliceği kanaatindeyiz.tabii bunun dışında ekran yada diğer aksamlardanda kaynaklanma ihtimalinide göz ardı etmememiz gerekiyor.

Led dışındaki notebook ekranlarında ekranın aydınlanmasını sağlayan İnverter parçasında bir sorun olma olasılığı yüksek.Küçükte olsa bir diğer ihtimal.Notebooğunuzun ekranında sorun olabilir.

Kullandığınız adaptör ile ilgili sorun yaşamaktasınız aynı değerlerde biradaptör almanızı yada onarım yaptırmanızı tasfiye ederiz.Mevcut piyasada satılan adaptörlerin çok çeşitli olmasından dolayı size önerimiz,alacağınız adaptörün ölçümlerini yaptırmanız ve notebooğunuza uygun olmasını araştırmanız.

Kırılmış durumda ekranların maalesef tamiratı mümkün değildir.Değiştirikmesi gerekir.

Bilgisayarınızın grafik kartıyla ilgili bir sorun.tam emin olmak için gerekli testlerin yapılması gerekiyor.

Tabii mümkün Servisimize başvurduğunuz taktirde size uygun cpu(işlemcilerin)listesi ve fiyatları bildirilecektir.

Zaman içerisinde oluşan tozlardan kaynaklanmaktadır.Ürünüzün toz bakımı yapılması ve fanlarının temizlenmesi gerekiyor.Bu sorun zamanla fanların gerekli soğutmayı gerçekleştirememesinden dolayı donanımsal sorunlara yol açabilir.

Top