Blog

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...

Devamını Oku

15 Temmuz Demokrasi Bayramı Anlamı Ve Önemi Nedir?

15 Temmuz Demokrasi Bayramı yaklaşıyor. Yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi Bayramı'ndan önce günün önemini hatırlayalım

Devamını Oku

İZMİR PROJEMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

İzmir projemiz kapsamında birçok personel alımı yapıldı.B sınıfı ehliyet sahibi şoför, A2 sınıfı ehliyetli motokurye ve teknik lise mezunu teknikerler iş başı yaptı.Personel alımları halen devam etmektedir.

Devamını Oku

Kop Tüneli'nde çalışmalar hızlandı

Karadeniz ile Doğu Anadolu'yu birbirine bağlayan en önemli arterlerden Kop Tüneli'nde çalışmalar yeniden hız kazandı.

Devamını Oku

Antalya Projemiz Başlamaktadır

Antalya projemiz kapsamında birçok personel alımı yapılacaktır. Başvurularımızı DAF Grup sitemizin kariyer kısmından iş başvuru formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Devamını Oku

İnşaat Sektörüne Güven Yüzde 7,9 Arttı

TÜİK Aralık ayı sektörel güven endekslerini açıkladı. TÜİK verilerine göre İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 7,9 artarak 68,9'a yükseldi.

Devamını Oku

Araç kiralama sektörü 23 milyar TL'yi aştı

TOKKDER’in açıkladığı rapora göre operasyonel araç kiralama sektörü 2016 yılında 147 bin adet yeni aracı filosuna katarak toplamda 330 bin 600 araca ulaştı.

Devamını Oku

Mersin Projemiz Başlamaktadır

Mersin projemiz kapsamında birçok personel alımı yapılacaktır. Başvurularımızı DAF Grup sitemizin kariyer kısmından iş başvuru formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Devamını Oku

Trafik ve kaskoda büyük indirim

Eve kapanan Türkiye trafik ve kasko sigortasını yaptırmayı askıya alınca şirketler hem trafik sigortasında hem kasko sigortasında yüzde 30'u aşan indirimler yapmaya başladı.

Devamını Oku

Mersin Limanı’ndan transit ticarete destek

Mersin Uluslararası Limanı’nda koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında liman genelinde alınan tedbirlere ek olarak, ‘transit konteyner ardiye’ ve transit araç fuzuli işgaliye ücretlerine yüzde 20 ile yüzde 50 arasında indirim yapıldı.

Devamını Oku

Tüm taşıma modları Samsun Lojistik Merkezi'nde olacak

Türkiye'nin ilk 'intermodal lojistik merkezi' olan Samsun Lojistik Merkezi, 80 bin m2 alanda dev şirketlere depolama hizmeti veriyor.

Devamını Oku

ANTALYA Konyaaltı Sahili, yaz sezonuna hazırlanıyor

Konyaaltı Sahili, yaz sezonuna hazırlanıyorANTALYA'da, koronavirüs salgını sonrası yeniden vatandaşlarla buluşmayı bekleyen dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, belediye tarafından yeni sezona hazırlanıyor.

Devamını Oku

İnşaat sektörü yüzde 22 büyüdü

2010 yılı ikinci çeyreği itibarı ile inşaat sektörü, Türkiye'nin büyüme oranını neredeyse ikiye katladı.

Devamını Oku

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu olsun

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu olsun

Devamını Oku

Türkiye'ye yük getiren araçlara GPS takibi başladı

Orta Asya'dan yük getiren şoförler, araçtan inmemeleri ve kurallara uymaları halinde karantinaya girmeyeceğini açıklayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakanı Karaismailoğlu, bu araçların araç takip sistemleri ile takip edileceğini söyledi.

Devamını Oku

İnşaat sektörüne, 10 yılda 98 trilyon dolar akacak

Global Construction Perspectives ve Oxford Economics'in raporuna göre gelecek 10 yılda küresel inşaat sektörü, dünyanın GSYİH'sinden daha hızlı büyüme gösterecek.

Devamını Oku

İnşaatta ilk çeyrek verimli geçti

İlk üç ayda ciroda yüzde 12,4 artış meydana geldi. Bina inşaatı sektörü ciro endeksi yüzde 10,9 artarken, bina dışı inşaat sektörü ciro endeksi 62,5'ten 72,2'ye yükseldi.

Devamını Oku

Bodrum Projemiz Başlamaktadır

Proje kapsamında birçok personel alımı yapılacaktır. Başvurularımızı DAF Grup sitemizin kariyer kısmından iş başvuru formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Devamını Oku

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun

Devamını Oku

İhracatın yönü demiryolu ve hava kargoya dönüyor

Ticaret Bakanlığı, salgın nedeniyle ihracatın sekteye uğramaması için alternatif güzergahların oluşturulması gerektiğine dikkat çekti. İhracatçılar, deniz, kara ve havayolu sınır kapıları kapanınca, Turkish Cargo ve demiryoluna yöneldi.

Devamını Oku

İnşaat sektörü 2020'ye ümitli başladı

Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir yükselişle kapatan sektörün güven endeksi, yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı.

Devamını Oku

Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığı, gümrüklerde ticaretin kolaylaştırılması, işlemlerin daha hızlı ve elektronik ortamda yürütülebilmesi amacıyla uygulamada fayda sağlayacak değişikliklere gitti.

Devamını Oku

Taşımacılara son dakika golü:Araç alamayacaklar

Ulaştırma Bakanlığı, taşımacılık sektörüne yeni firma girişini ve mevcut firmaların da filolarına yeni araç alma işlemlerini geçici olarak durdurdu. Karar, nakliyeciler ve otomotivciler tarafından tepkiyle karşılandı.

Devamını Oku

AĞIR TİCARİ ARAÇ PAZARINDA BEKLENTİLER 2020 ‘YE KAYDI

Haziran ayındaki görece toparlanmaya rağmen ağır ticari araç satışlarındaki düşüş devam etti. Ocak-Haziran dönemini kapsayan yılın ilk altı ayında Türkiye’de toplam 3.31 5 adet yeni kamyon ve çekici satışı gerçekleşti, Böylece sektör 7.966 adet satışın gerçekleştiği 2018 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 58,4 daralmış oldu.

Devamını Oku

Mart ayı ihracat rakamları açıklandı

Martta ihracat Kovid-19 salgınının etkisiyle geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,81 azalarak 13 milyar 426 milyon dolar oldu.

Devamını Oku

OGS, HGS ve sigorta bilgilerine tek sayfada erişim

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vatandaşların araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene, OGS, HGS ve sigorta bilgileri gibi farklı bilgilere tek bir sayfa üzerinden erişilebileceğini açıkladı.

Devamını Oku

Araçlar insan müdahalesi olmadan uzaktan anbean takip edilebilecek.

Gün geçtikçe gelişen teknoloji, hayatımızın hemen her alanına dokunmaya başladı. Araçlar da son teknolojiden üzerine düşeni alırken, iş yapış şekilleri değişmeye, maliyetler düşmeye ve verimlilik artmaya başladı. İşletmelerin “dijital iş ortağı” Vodafone Business tarafından sunulan “Bağlantılı Araç” çözümü, işverenlerin bir yandan bakım maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırırken, diğer yandan trafikte sürüş güvenliğini artırıyor ve insan müdahalesi olmaksızın araçların uzaktan takibini kolaylaştırıyor. Peki ama nasıl?

Devamını Oku

Son dakika: Bakan Albayrak duyurdu! 'Tüm sektörler için corona virüsü önlemi...'

Son dakika haberlere göre, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenenler başta olmak üzere tüm sektörleri kapsayacak bir dizi desteğin hazırlandığını duyurdu

Devamını Oku

100 milyar TL’lik kalkan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının ardından dün kabine ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Virüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için alınan tedbirleri ve destek paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adını verdiğimiz bir paketle, KOVİD-19 salgınının etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye alıyoruz” dedi

Devamını Oku

Koronavirüs günlüğü

Koronavirüs nedeniyle Çin ve Avrupa'daki parça üretiminin durması, Türkiye otomotiv sanayisini de olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Dünyanın birçok ülkesinden parça satın alan Türkiye otomotiv sanayicilerinin parça tedariğinde zorlanmaya başlayacak. Bu soruna şimdi de göçmen krizi nedeniyle sınır kapılarının kapatılması eklendi. Yunanistan sınırı kapalı. Avrupa'dan parça taşıyan TIR'lar Bulgaristan sınırını kullanıyor. Ancak buradan geçişte kolay değil. TIR'lar iki-üç gün gecikmeyle giriş yapabiliyor. Parça tedariğinde yaşanan sorunun uzun sürmesi Türkiye'deki ana sanayi ve yan sanayı fabrikaların üretimini olumsuz etkileyebilir. Fabrikalar sorun çözülene kadar kapılarına kilit vurabilir.

Devamını Oku

Otomotive koronavirüs arası

Koronavirüs Türkiye otomotiv sanayisini etkilemeye başladı. Ford Otosan'ın ardından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye de, üretimi durdurma kararı verdi.

Devamını Oku

Irak'ın yumurta ithalatı yasağı Suriye ve Kuveyt'e ihracatta rekor getirdi

Iraklı tüccarlar, geçen yıl yumurta ithalatına getirilen yasak sonrası Türk üreticisinin ürünlerini Suriye ve Kuveyt üzerinden alma yolunu tercih etti. Irak'a yapılan yumurta dış satımı 2019'da bir önceki yıla göre yüzde 66,2 azalırken, Suriye'ye ihracat yüzde 12 bin 715, Kuveyt'e ihracat yüzde 2 bin 981 arttı.

Devamını Oku

Virüse karşı ‘çift şoför’ formülü

Çin’de başlayıp dünyaya yayılan koronavirüs, ülkeler arasındaki ticaret için de büyük risk barındırıyor. Türkiye, İran’dan sonra yakın komşusu Irak’la olan ticaret kapılarını da kapattı. Sektör temsilcileri, ticaretin sürmesi için iki ülke arasındaki tampon bölgede ‘çift şoför’ formülünü geliştirdi. Türk şoför malı tampon bölgeye bırakacak, dakikalar sonra Iraklı şoför çekicisi ile gelip, mal yüklü dorseyi götürecek. Türkiye’den bin 500 TIR, her gün İrak’a mal taşıyor.

Devamını Oku

Bakan Pekcan: İhracat Şubat'ta yüzde 2.31 arttı • Yazdır

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Şubatta ihracat 2019 Şubat'a göre yüzde 2,31 artışla 14 milyar 655 milyon dolar, ithalat yüzde 9,93 artışla 17 milyar 651 milyon dolar oldu." dedi.

Devamını Oku

ABD'nin dış ticaret açığı geriledi

Ülkenin dış ticaret açığı, yılın ilk ayında bir önceki aya göre yüzde 6,7 azalarak 45,3 milyar dolara geriledi ve beklentiden fazla daraldı.

Devamını Oku

Dünya ticareti her ay küçülürken Türk ihracatı rekor kırdı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle "Dünya ticareti neredeyse her ay küçülme yaşadı, buna rağmen biz ihracatçılarımızın özverili çabalarıyla ardı ardına rekorlar açıkladık" dedi.

Devamını Oku

Züccaciye ihracatında hedef 6 milyar dolar

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, sektör olarak 2019'da 5 milyar dolar ihracat yaptıklarını belirterek, 2020 hedeflerinin 6 milyar dolar olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Gaziantep ilk 5'e girdi

Şubat ayında ihracatını 632 milyon 571 bin dolara çıkartan Gaziantep, tarihinde ilk kez Türkiye'nin en çok ihracat yapan 5. şehri olma unvanına kavuştu .

Devamını Oku

Hizmet ticaretini 'taşımacılık' sırtladı

2018'de 24,6 milyar dolarlık taşımacılık hizmeti ihracatı yapılırken, bu alanda 9,1 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkiye'ye en çok döviz taşımacılıktan geliyor

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün yayınlanan “2018 Yılı Uluslararası Hizmet Ticareti İstatistikleri” rakamlarına göre, taşımacılık sektörümüz, ülkemizin hizmet ihracatında % 73 pay ile ilk sırayı aldı.

Devamını Oku

Lojistik, Bergama'nın yıldızını parlatacak

Batı Anadolu Serbest Bölgesi, Bergama’da 2.5 milyon metrekare alanda kurulacak. 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. İlçede işsizlik sorun olmayacak. Proje, Batı Anadolu’yu ihracat merkezi yapacak.

Devamını Oku

Gürbulak Gümrük Kapısı'nda koronavirüse karşı sahra hastanesi kuruluyor

Türkiye'nin İran'a açılan 3 kapısından biri olan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda, koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında sahra hastanesi kuruluyor.

Devamını Oku

Kapılar kapandı, ticaret çıkmaza girdi

Koronavirüs nedeni ile kapatılan Habur Sınır Kapısı ve Kapıköy Gümrük Kapısı’nın geçişlere kapatılması Doğu ve Güneydoğu illerinde ticareti durma noktasına getirdi.

Devamını Oku

TIR karnesi fiyatları 102 lira oldu!

TOBB'dan yapılan açıklamaya göre ulaştırma ve lojistik sektörüne yönelik destekler kapsamında Avrupa'ya yönelik taşımalarda 227 lira olan tır karnesi fiyatları yüzde 55 düşürülerek 102 lira oldu.

Devamını Oku

İran’daki TIR sürücüleri karantinaya alınacak

Korona virüsü salgını nedeniyle İran ile olan sınır kapılarımız Gürbulak, Kapıköy ve Esendere sınır kapılarında şu an sağlık kontrolleri için karantina alanları (sahra hastaneleri) kurulmaktadır.

Devamını Oku

Avrupa'ya yönelik taşımalarda tır karne fiyatları yüzde 55 düşürüldü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Avrupa'ya yönelik taşımalarda kullanılan tır karnesi fiyatlarını yüzde 55 indirimle 227 liradan 102 liraya düşürdü.

Devamını Oku

Tedarikçiye talep artıyor 'kota'ya çözüm bekleniyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Çin’den Avrupa'ya yapılan taşımalar son bir ayda yüzde 60’a yakın azaldı. Bu dönemde Türkiye’nin üretim ve lojistik gücüne ihtiyacın arttığına dikkat çeken nakliyeciler, transit taşımalarda yaşanan sıkıntıların talebin karşılanmasına büyük engel oluşturduğunu söyledi.

Devamını Oku

Lojistik Güven Endeksi açıklandı

KPMG Türkiye, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi işbirliğiyle Türkiye’nin ilk Lojistik Güven Endeksi’ni hesapladı. Lojistik Sektörü Güven Endeksi 2019 yılının son çeyreğinde 95,90 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku

Sınır kapandı, ticaret “tampon bölgeler”den

İran ve Irak’la sınır kapılarının kapanması geçici alternatif yolları gündeme getirdi. İhracat ve ithalat taşımaları, sınırlarda oluşturulacak tampon bölgelerden yapılacak.

Devamını Oku

ZEYTİN DALI SINIR KAPISI İHRACATA AÇILDI 07.01.2020

Zeytin Dalı Gümrük Müdürü sayın Elmas Sakarya'dan alınan bilgiye göre Zeytin Dalı sınır kapısı 06.01.2020 tarihi itibariyle herhangi bir mal grubu kısıtlaması olmaksızın yasalar çerçevesinde Afrin bölgesine sevkiyat serbest hale geldiğini öğrenildi.

Devamını Oku

Türkiye'nin lojistik yol haritası açıklandı

25/12/2019 - 17:51:00 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla Ankara YHT Garı'nda düzenlenen Lojistik Master Planı'nın tanıtım toplantısında, Türkiye'nin bölgesinde lojistik üs olmasını hedeflediklerini söyledi.

Devamını Oku

'Zorunlu trafik' teminat tutarları belli oldu

Yılın ikinci yarısı kabul edilen 1 Temmuz itibarıyla herhangi bir kaza durumunda, sigorta şirketlerinin maddi hasarlı kazalarda ödeyeceği en fazla tazminat tutarını gösteren limitler artırıldı

Devamını Oku

Türk TIR'larının ihraç yükü %9 arttı

Türk araçlarının ihracat taşıma sayıları 2019 yılı mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9 artarak 103 bin 914 adetten 112 bin 963 adede yükseldi

Devamını Oku

Avcılar'da akaryakıt yüklü tanker devrildi

Avcılar'da akaryakıt yüklü tankerin devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle karayolunun Topkapı istikameti ulaşıma kapandı. Yakıt tankeri, ekiplerin yaklaşık 4 buçuk saatlik çalışması sonucu, vinç yardımıyla yoldan kaldırıldı

Devamını Oku

45 dakikalık yol 5 dakikaya inecek

Çanakkale'yi İzmir ve Balıkesir'e bağlayan kara yolunun Ayvacık-Küçükkuyu kesiminde yapımı süren ve 45 dakikalık ulaşımı 5 dakikaya düşürmesi hedeflenen iki tünel, 2023 yılında açılarak bölge trafiği rahatlatılacak.

Devamını Oku
Top